CERTOUR II, AB DESTEKLİ EN BAŞARILI ULUSLARARASI PROJELER ARASINDA!!

0

CERTOUR II, AB tarafından finanse edilen en başarılı ulus ötesi projelerden biri seçildi.

CERTOUR II, Avrupa çapında yaklaşık 200 uluslararası ve sınır ötesi proje arasında “İnovasyon ve Girişimcilik” alanında en iyi uygulama örneği olarak kabul edilebilecek iki projeden biri olarak değerlendirildi. Bu nedenle, proje 30 Haziran 2020’de Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen özel bir uluslararası web semineri sırasında sunulacak.

CERTOUR II projesi ENI CBC Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği Programı 2014-2020 (1. teklif çağrısı) tarafından finanse edilmekte ve “Yunanistan Teknik Odası – Doğu Makedonya Şubesi” liderliğinde, Yunanistan, Romanya, Ukrayna, Ermenistan ve Türkiye’den uluslararası bir ekip tarafından yürütülmektedir. Projenin Türkiye’deki faaliyetleri Şile Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilmektedir. Proje faaliyetleri Ekim 2018’de başladı ve Temmuz 2021’de sonuçlanması bekleniyor.

Projenin temel amacı turizm işletmelerinin yönetim becerilerini ve sunulan hizmetlerin kalitesini arttırmaktır. Projeye, pilot katılımcıolarak, ortak  ülkelerden toplam 100 turizm işletmesi katılıyor.

Projenin en iyi uygulama örneklerinden biri olarak seçilmesinin ardından, tüm ortaklar projenin başarılı sonuçlar elde edilmesinden memuniyet duymaktatır. Projenin bir üst aşaması olan ve turizm sektöründe iş mükemmelliğini desteklemeyi amaçlayan “EXCELTOUR projesi ise Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği Programı 2014-2020, 2. teklif çağrısı kapsamında desteklenmeye hak kazanmış ve kontrat imzalama aşamasındadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.